ŚWIĘTO FLAGI RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żarach włączyła się w uczczenie Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Z tej okazji w dniu 2 maja 2018 r. odbyły się uroczyste apele podczas zmiany służby w Jednostkach Ratowniczo – Gaśniczych w Żarach i Lubsku.

W Żarach apel rozpoczął się od złożenia meldunku przez st. kpt. Marka Giedrojcia – Dowódcę Uroczystości, st. kpt. Robertowi Słowikowskiemu – Komendantowi Powiatowemu PSP w Żarach. Następnie została podniesiona flaga państwowa przez poczet flagowy w składzie ogn. Paweł Mruk, st. sekc. Dominik Sokalski, st. str. Przemysław Podedworny i został odtworzony hymn państwowy. St. kpt. Robert Słowikowski – Komendant Powiatowy PSP w Żarach wygłosił okolicznościowe przemówienie. Bryg. Paweł Hryniewicz – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Żarach odczytał list Komendanta Głównego PSP. St. asp. Piotr Brela – Dowódca Zmiany w JRG Żary odczytał rozkaz dzienny dowódcy JRG. Apel zakończył meldunek dowódcy uroczystości. W uroczystości udział wzięli strażacy z KP PSP i JRG w Żarach oraz poczet sztandarowy KP PSP w Żarach w składzie asp. Damian Frankowski, st. sekc. Adrian Cecuła, st.str. Dawid Browczukowski.

W Lubsku Apel rozpoczął się od złożenia meldunku przez asp. Krzysztofa Pazdana – Dowódcę Uroczystości, st. kpt. Norbertowi Kawce – Dowódcy JRG w Lubsku. Następnie została podniesiona flaga państwowa przez poczet flagowy w składzie ogn. Paweł Maludy, st. sekc. Adam Łoś, sekc. Ariel Puzio i został odtworzony hymn państwowy. Kpt. Norbert Kawka – Dowódca JRG w Lubsku wygłosił okolicznościowe przemówienie i odczytał list Komendanta Głównego PSP. Asp. Krzysztof Pazdan – Dowódca Zmiany w JRG Lubsko odczytał rozkaz dzienny dowódcy JRG. Apel zakończył meldunek dowódcy uroczystości. W uroczystości udział wzięli strażacy z JRG w Lubsku.