OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ – ŻARY 2019 R.

15 marca 2019 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczestników turnieju przywitał Komendant Powiatowy PSP w Żarach – mł. bryg. Robert Słowikowski oraz Starosta Powiatu Żarskiego –  Pan Józef Radzion, który pełni także funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Żarach.

Turniej ma na celu popularyzowanie wśród młodzieży postaw społecznych i zachęcenia jej do zainteresowania się sprawami bezpieczeństwa, kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ochrony ludności, ekologii, ratownictwa, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. W eliminacjach powiatowych wzięło udział 31 uczestników ze szkół z terenu powiatu żarskiego.

Klasyfikacja generalna turnieju przedstawia się następująco:


I grupa wiekowa (szkoły podstawowe):

 1. miejsce – Dawid Jańczyk
  Szkoła Podstawowa w Sieniawie Żarskiej
 2. miejsce – Aleksandra Walińciak
  Szkoła Podstawowa nr 8 w Żarach
 3. miejsce – Tomasz Kanafa
  Szkoła Podstawowa w Niwicy

II grupa wiekowa (szkoły podstawowe i gimnazja):

 1. miejsce – Paweł Grześkowiak
  Szkoła Podstawowa nr 1 w Żarach
 2. miejsce – Kamil Nowacki
  Szkoła Podstawowa w Sieniawie Żarskiej
 3. miejsce – Bartosz Brygider
  Szkoła Podstawowa nr 10 w Żarach

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne):

 1. miejsce – Kacper Sokalski
  Zespół Szkół Ekonomicznych w Żarach
 2. miejsce – Adrian Brzeziński
  Zespół Szkół Technicznych w Lubsku
 3. miejsce – Klaudiusz Biernacki
  Zespół Szkół Ekonomicznych w Żarach

Cenne nagrody i upominki w poszczególnych grupach wiekowych dla uczestników turnieju ufundował Starosta Powiatu Żarskiego. Natomiast słodki poczęstunek w postaci ciasta i pączków zapewniła Piekarnia Państwa Anny i Eugeniusza Ślawskich z Lipinek Łużyckich.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w kwietniu br. w Zielonej Górze. Powiat żarski reprezentować będą zwycięzcy, którzy zajęli 1 i 2 miejsce w danej grupie wiekowej. Dziękujemy również opiekunom za przygotowanie dzieci i młodzieży do tego Turnieju.