ZAPROSZENIE NA POWIATOWE OBCHODY DNIA STRAŻAKA

AKTUALIZACJA INFORMACJI Z DNIA 09.05.2019 R.

W związku z prognozowanymi opadami atmosferycznymi na dzień 10 maja 2019 r. informujemy, że apel odbędzie się w sali konferencyjnej żarskiego ratusza. W związku z powyższym apel stanowi spotkanie zamknięte dla strażaków i gości z zaproszeniami. Przepraszamy mieszkańców Żar i powiatu żarskiego, którzy planowali obserwować obchody za niedogodności z tym związane.

Odznaczonych, awansowanych i wyróżnionych zapraszamy na godzinę 10.45 do sali konferencyjnej na próbę ceremonii , natomiast poczty sztandarowe zapraszamy na plac przed kościołem pw. NSPJ na godzinę 10.45 na próbę musztry.


Serdecznie zapraszamy na Powiatowe Obchody Dnia Strażaka, które odbędą się w Żarach w dniu 10 maja 2019 r. (piątek).
Uroczystości rozpoczną się o godzinie 12.00 mszą św. w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (katedra). O godzinie 13.00 obędzie się apel przy Ratuszu, podczas którego zostaną wręczone awanse i wyróżnienia strażakom.

Zapraszamy mieszkańców Żar, powiatu żarskiego i gości do uczestniczenia w obchodach. Szczególne zaproszenie kierujemy do strażaków zawodowych i ochotników, strażaków czynnych i weteranów służby pożarniczej w stanie spoczynku.

W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych uroczystość może zostać przeniesiona do sali konferencyjnej żarskiego ratusza ,a apel będzie stanowił spotkanie zamknięte ze względu na ograniczone miejsce (wstęp tylko dla strażaków i zaproszonych gości).