APEL Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 20 listopada 2019 roku w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Żarach odbył się uroczysty apel z okazji  Narodowego Święta Niepodległości.

Podczas uroczystości Komendant Powiatowy PSP w Żarach mł. bryg. Robert Słowikowski wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym nawiązał do historii odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku.

Podczas apelu wyczytano strażaków Komendy Powiatowej PSP w Żarach, awansowanych na wyższe stopnie służbowe i nagrodzonych przez Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Patryka Maruszaka, a wręczenie awansów i wyróżnień odbyło się w dniu 18.11.2019 roku w Gorzowie Wlkp.

Awans na wyższy stopień służbowy otrzymali:
stopień aspiranta mł. – asp. Andrzej Kochański
stopień starszego ogniomistrza – ogn. Piotr Makowski

Nagrodą finansową, nagrodą rzeczową oraz urlopem nagrodowym  wyróżnieni zostali: mł. asp. Paweł Maludy, st. ogn. Łukasz Rubczyński , sekc. Dawid Lewandowski

Komendant Powiatowy PSP w Żarach mł. bryg. Robert Słowikowski mianował na wyższe stanowiska służbowe:
Operatora sprzętu specjalnego – mł. ogn. Mateusza Skrzypczaka
Starszego Ratownika kierowcę – mł. ogn. Adama Łoś
Ratownika kierowcę – sekc. Przemysława Podedwornego oraz sekc. Dawida Wilczyńskiego

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Żarach wyróżnił nagrodą finansową za szczególne zaangażowanie w realizację zadań służbowych: st. asp. Piotra Brelę, mł asp. Sebastiana Horodyskiego, st. ogn. Piotra Makowskiego, st. ogn. Łukasza Rubczyńskiego, ogn. Katarzynę Tomaszewską