MISIE RATOWNISIE Z PRZEDSZKOLA NR 7 W ŻARACH

12 grudnia 2019 r. Miejskie Przedszkole nr 7 w Żarach przekazało dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach pluszowe maskotki w ramach akcji „Misie ratownisie”.

Pluszaki będą jeździć ze strażakami w samochodach gaśniczych i ratowniczych i będą przekazywane podczas interwencji dzieciom, które uczestniczyły lub były świadkami tragicznych zdarzeń związanych z pożarami, wypadkami komunikacyjnymi, wypadkami na wodzie i wszędzie tam, gdzie interweniujący strażacy spotkają się z dziećmi potrzebującymi wsparcia.

Miś ratowniś w świadomości dziecka uosabia domowe ciepło, bezpieczeństwo, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w wyniku np. nieszczęśliwego wypadku. Dlatego w sytuacjach, kiedy potrzebne jest znalezienie zastępczego źródła oparcia, skupienie lub odwrócenie uwagi czy nawiązaniu kontaktu z dzieckiem pluszak może okazać się bardzo użyteczny! Każde dziecko Misia zabiera do domu. Dzięki niemu łatwiej i szybciej można nawiązać kontakt oraz uzyskać informację, np.: „Pokaż mi co boli misia.”, „Czy miś może poruszać łapką?” Miś absorbuje uwagę dziecka, odwraca ją od „tragicznego” otoczenia.

Dziękujemy Pani Beacie Raczkowskiej – Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 7 w Żarach, nauczycielom i pracownikom przedszkola oraz rodzicom i opiekunom dzieci z przedszkola za zorganizowanie zbiórki pluszaków oraz dzieciom i wychowawcy grupy 5-latków za występ artystyczny podczas spotkania.   Bryg. Paweł Hryniewicz – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Żarach w ramach podziękowań przekazał kalendarz strażacki, a strażacy z Jednostki ratowniczo Gaśniczej w Żarach zaprezentowali dzieciom sprzęt ratowniczy. Dzieci mogły wsiąść do pojazdów strażackich i „użyć” wyposażenia strażaków.