UROCZYSTY APEL W KP PSP ŻARY

W dniu 01 października  2020 roku w KP PSP w Żarach odbył się uroczysty apel. Strażacy jednocześnie powitali w służbie nowego strażaka  jak również pożegnali długoletniego pracownika, który odszedł na zaopatrzenie emerytalne.

Komendant Powiatowy PSP w Żarach st. kpt. Mariusz Morawski z dniem 01 października 2020 roku nadał stopień strażaka oraz mianował do służby przygotowawczej na stanowisko stażysty Pana str. Patryka PAŁYGĘ. Nowo zatrudniony strażak w obecności Pana Komendanta oraz strażaków uroczyście ślubował „ (…) być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia  – nawet z narażeniem życia ()”

Podczas uroczystości Komendant Powiatowy PSP w Żarach mianował na stanowisko starszego technika Pana ogn. Mariusza Jędrzejka w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania Wydziału Operacyjno, Kontrolno-Rozpoznawczego oraz powierzył pełnienie funkcji Oficera prasowego dla Pana asp. Pawła Breli.

Kolejną odsłoną apelu było uroczyste podziękowanie i pożegnanie Pani Elżbiety Lipińskiej, która po 20 latach pracy w sekcji Finansów na stanowisku Starszego księgowego przeszła na zaopatrzenie emerytalne.

Dziękujemy za długoletnią współpracę i życzymy wszelkich pomyślności w życiu prywatnym!