BEZPIECZNIE NAD WODĄ – STRAŻACY JRG LUBSKO i WOPR – DZIECIOM !!!


W dniu 14.06.2018 r. w Lubsku nad zalewem „Karaś” odbył się pokaz ratownictwa wodnego. Pokaz odbył się w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” oraz w ramach Akcji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo…. Nad wodą”. Głównym organizatorem i pomysłodawcą akcji byli strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubsku. Jak zawsze przy tego typu akcjach, tak i tym razem, strażacy z JRG Lubsko mogli liczyć na czynny udział i wsparcie Ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Powiatu Żarskiego oraz Komisariatu Policji w Lubsku.

Blisko pięciuset uczniów ze szkół i przedszkoli miasta Lubska miało niecodzienną okazję obejrzeć na żywo profesjonalne pokazy ratownictwa wodnego i medycznego, w wykonaniu strażaków Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Lubsku oraz ratowników WOPR Powiatu Żarskiego. Dowiedzieli się jak należy się zachować podczas różnego rodzaju sytuacji kryzysowych jakie mogą nas spotkać w czasie wypoczynku nad wodą. Jak można pomóc osobie tonącej przy wykorzystaniu sprzętu, który można spotkać na plażach i biwakach. Usłyszeli przy tym, jak ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą. Nie od dziś wiadomo, że z tym żywiołem nie ma żartów, a za lekkomyślność i brawurę można zapłacić najwyższą cenę. Mamy nadzieję, że taka wizualizacja różnych zagrożeń w czasie wypoczynku nad wodą pobudzi wyobraźnię korzystających z wodnych kąpieli i zapobiegnie niebezpiecznym sytuacjom.

Serdecznie dziękujemy za czynny udział w pokazach ratownikom WOPR Powiatu Żarskiego, a za udostępnienie przystani wodnej nad zalewem „Karaś’ dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubsku Panu Robertowi Ściłbie.