„CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA” KAMPANIA SPOŁECZNA W POWIECIE ŻARSKIM.

W piątek, 22 listopada 2019 r. w Trzebielu odbyło się otwarte szkolenie dla mieszkańców gminy z zakresu bezpieczeństwa w sytuacjach kryzysowych oraz bezpieczeństwa pożarowego obiektów mieszkalnych i użyteczności publicznej.

Organizatorami spotkania byli Starosta Powiatu Żarskiego Józef Radzion oraz Komendant Powiatowy PSP w Żarach mł. bryg. Robert Słowikowski. Spotkanie odbyło się w Sali Widowiskowej w Trzebielu. 

Zastępca Komendant Powiatowy PSP w Żarach bryg. Paweł Hryniewicz wprowadził uczestników w tematykę spotkania oraz przedstawił zagrożenia związane z tlenkiem węgla i dymem, a bryg. Grzegorz Lisik zaprezentował materiał dotyczący bezpieczeństwa pożarowego budynków i kontroli obiektów prowadzonych przez Państwową Straż Pożarną. Natomiast asp. Paweł Brela przeprowadził instruktaż montażu i użytkowania czujek dymu i tlenku węgla.

W szkoleniu uczestniczyli również Tomasz Sokołowski – Wójt gm. Trzebiel i Małgorzata Najdek – Naczelnik Wydziału Organizacyjnego i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żarach.

Spotkania zakończyły się rozlosowaniem wśród uczestników spotkania dwufunkcyjnych czujek dymu i tlenku węgla. Czujki zostały zakupione przez Powiat Żarski.

Dziękujemy uczestnikom za przyjęcie zaproszenia i przybycie na spotkanie.